Mersinhaber.com'da yayınlanan Askı Burada Haberi

Mersinhaber.com'da yayınlanan Askı Burada Haberi

Mersin’de Hayata Geçirilen ASKI BURADA, "Sen Neredesin" İsimli Proje Hem Öğrenciyi Hem De Esnafı Düşünüyor
Bir elin verdiğini diğer elin görmediği, şeffaflık politikası üzerine kurulu, güvenilir, sorumluluk sahibi, gönüllülük ve dayanışma esaslı yardımlaşma için “Askı Burada” projesi hayata geçiyor.
Tarih: 25 Haziran 2019 Salı 17:20 Güncelleme: 25 Haziran 2019 Salı 17:30
Mersin’de Hayata Geçirilen ASKI BURADA, "Sen Neredesin" İsimli Proje Hem Öğrenciyi Hem De Esnafı Düşünüyor
Foto Galeri 5h 8dk - Aylar öncesinde hazırlarının yapılarak geçtiğimiz haftalarda pilot olarak Mersin’de saha çalışmaları başlatılan “Askı Burada” projesi ile desteğe ihtiyaç duyan gençlere bir birini tanımayan destekçi gönül dostları katılımcı işletmelerde “Askıya menü ya da ürün” bırakarak katkıda bulunabiliyor.
Esnafa da İhtiyaç Sahibine de Katkı Sunuyor
Pilot uygulama aşamasında Mersin Üniversitesinin de katkısını alan Teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak hayata geçirilen, “Askı Burada” projesi sayesinde işletmelerdeki askı sayıları işletme isimleri ile birlikte web sitesi üzerinden görünecek, bu sayede de marka bilinirliğine fayda sağlayacak. Proje, kısa sürede gerek Sosyal Medya üzerinden gerek ise web sitesi üzerinden çok sayıda kişiye adını duyurdu ve daha birkaç haftalık saha çalışmasına karşın 12 üye iş yerinin desteğini alarak askıdaki menüleri dağıtmaya başladı.
Yerel esnafla gönül bağı kuran, şehirdeki aidiyet duygusunu artırıp, siyasi hiçbir bağı olmayan ASKI BURADA, ilk aşamada yetkin kuruluşlar Üniversite, Okul yönetimleri tarafından tespit edilmiş ihtiyaç sahibi öğrencilerin yiyecek menüleri ve çeşitli ürünlerden ücretsiz faydalanmasına aracılık ediyor.

 

Restoran, market, manav, eczane, berber, kasap, hazır giyim, kırtasiye v.b. birçok işyerinin projeye dâhil olmasıyla yardım ağının genişlediğini ifade eden Askı Burada Proje Yöneticisi Yusuf Durman, “Öğrencilik yıllarında bizlerde benzer zorlukları çekmiştik. Öğrencilerin halinden de bu nedenle en iyi anlayanlardanız. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaşmak olan amacıyla projeyi düşündük. Bir süredir fikir aşamasında yoğun mesai harcadığımız proje için toplumun taksi şoförü, manavı, bakkalı, fırıncısı, işçisi, memuru ve amiri gibi her kesiminden fikirler alıp üzerine kattık. Yerel esnafımızın da aynı zamanda bu döngüden fayda sağlanması için bir oluşuma gerek duyduk, böylece ilk hedefimiz öğrenciler iken bir sonraki hedeflerimize toplumun her kesiminden ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı koyduk. Yaptığımız proje henüz hayat geçmiş durumda, biz Mersin halkına ve Mersinlilerin vicdanına güveniyoruz, biliyor ki dört elle bu projeye sarılacaklar. Eminiz, “Askı Burada” hayırlara vesile olacak” ifadelerini kullandı.

haberin linki: https://www.mersinhaber.com/haber-mersinde-hayata-gecirilen-aski-burada-sen-neredesin-isimli-proje-hem-ogrenciyi-hem-de-esnafi-dusunuyor/385682

.