Basında Biz

Mersinradikal.com'da yayınlanan Askı Burada Haberi

Aylar öncesinde hazırlarının yapılarak geçtiğimiz haftalarda pilot olarak Mersin’de saha çalışmaları başlatılan “Askı Burada” projesi ile desteğe ihtiyaç duyan gençlere bir birini tanımayan destekçi gönül dostları katılımcı işletmelerde “Askıya menü ya da ürün” bırakarak katkıda bulunabiliyor.

Esnafa da İhtiyaç Sahibine de Katkı Sunuyor

Pilot uygulama aşamasında Mersin Üniversitesinin de katkısını alan Teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak hayata geçirilen, “Askı Burada” projesi sayesinde işletmelerdeki askı sayıları işletme isimleri ile birlikte web sitesi üzerinden görünecek, bu sayede de marka bilinirliğine fayda sağlayacak.

Proje, kısa sürede gerek Sosyal Medya üzerinden gerek ise web sitesi üzerinden çok sayıda kişiye adını duyurdu ve daha birkaç haftalık saha çalışmasına karşın 12 üye iş yerinin desteğini alarak askıdaki menüleri dağıtmaya başladı.

Yerel esnafla gönül bağı kuran, şehirdeki aidiyet duygusunu artırıp, siyasi hiçbir bağı olmayan ASKI BURADA, ilk aşamada yetkin kuruluşlar Üniversite, Okul yönetimleri tarafından tespit edilmiş ihtiyaç sahibi öğrencilerin yiyecek menüleri ve çeşitli ürünlerden ücretsiz faydalanmasına aracılık ediyor.

Restoran, market, manav, eczane, berber, kasap, hazır giyim, kırtasiye v.b. birçok işyerinin projeye dâhil olmasıyla yardım ağının genişlediğini ifade eden Askı Burada Proje Yöneticisi Yusuf Durman, “Öğrencilik yıllarında bizlerde benzer zorlukları çekmiştik.

Öğrencilerin halinden de bu nedenle en iyi anlayanlardanız. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaşmak olan amacıyla projeyi düşündük. Bir süredir fikir aşamasında yoğun mesai harcadığımız proje için toplumun taksi şoförü, manavı, bakkalı, fırıncısı, işçisi, memuru ve amiri gibi her kesiminden fikirler alıp üzerine kattık.

Yerel esnafımızın da aynı zamanda bu döngüden fayda sağlanması için bir oluşuma gerek duyduk, böylece ilk hedefimiz öğrenciler iken bir sonraki hedeflerimize toplumun her kesiminden ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı koyduk.

Yaptığımız proje henüz hayat geçmiş durumda, biz Mersin halkına ve Mersinlilerin vicdanına güveniyoruz, biliyor ki dört elle bu projeye sarılacaklar. Eminiz, “Askı Burada” hayırlara vesile olacak” ifadelerini kullandı.
Haberin Linki: https://www.mersinradikal.com/haber-mersinde-aski-burada-sen-neredesin-isimli-proje-hem-ogrenciyi-hem-de-esnafi-dusunuyor/8001

.


Sözcü Gazetesinde yayınlanan Ali Ekber ŞEN'in kaleminden Askı Burada Haberi

Mersin’de alkışlanacak sosyal sorumluluk projesi: Askı Burada
Mersin Üniversitesi’nin destek verdiği ve yoksul üniversite öğrencilerinin üye işyerlerinden bir öğün ücretsiz yemek yiyebileceği sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. 'Askı Burada' isimli proje, hem öğrenci hem de esnafa yönelik olarak hazırlandı.

Mersin Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Endüstriyel Elektronik Bölümü'nden mezun olan Yusuf Durman ile projenin fikir babası arkadaşı Ali Yılmaz'ın, patentini alıp, marka tescilini yaptırdıkları projede ilk 10 günde askıda 236 yemek birikti. Yaklaşık 8 aylık bir hazırlık süreci ve saha çalışması sonucu ortaya çıkan proje pilot olarak Mersin'de hayat buldu. Askı Burada Projesi ile desteğe ihtiyaç duyan gençlere, birbirini tanımayan destekçi gönül dostları vatandaşlar, katılımcı işletmelerde askıya menü ya da ürün bırakarak katkıda bulunuyor.

İHTİYAÇ SAHİBİNE DE ESNAFA DA KATKI SUNUYOR


Pilot uygulama aşamasında Mersin Üniversitesi'nin de katkısıyla hayata geçirilen, “Askı Burada” projesi sayesinde işletmelerdeki askı sayıları işletme isimleri ile birlikte web sitesi üzerinden görünecek, bu sayede de marka bilinirliğine fayda sağlaması da hedefleniyor.

Yerel esnafla gönül bağı kuran, şehirdeki aidiyet duygusunu artırıp, siyasi hiçbir bağı olmayan Askı Burada, ilk aşamada yetkin kuruluşlar üniversite, okul yönetimleri tarafından tespit edilmiş ihtiyaç sahibi öğrencilerin yiyecek menüleri ve çeşitli ürünlerden ücretsiz faydalanmasına aracılık ediyor.

Projenin Koordinatörü elektronikçi Yusuf Durman, başlangıç için pilot bölge olarak Mersin'i hedef kitle olarak da yardım ve desteğe ihtiyacı olan öğrencileri seçtiklerini söyledi.

Durman, “Üniversite öğrencilerine ulaşıp yardım ve desteğe ihtiyacı öğrencilerimize hazırladığımız kartlardan ücretsiz dağıtıyoruz. Sonra esnafları tek tek dolaşarak bize üye olmalarını isteyip, üye olanlara tasarladığımız cihazla birlikte bir de üye kartı veriyoruz. Diyelim ki; bir lokantayı üye işyeri yaptık sistemimizi kurduk. Yemek yemeye gelen bir müşteri eğer askıya yemek bırakmak isterse lokantaya askıya bırakacağı yemek parasını ödeyecek. Lokanta sahibi de üye kartını cihaza okutarak duvara astığımız panodaki rakamı bir arttırmış olacak. Böylece yemeğin parasını veren kişi verdiği yemek parasının bizim sistemimize kayıt edildiğini görmüş bir şekilde gönül rahatlığıyla gidebilecek veya yardımsever vatandaşlarımız nerede olurlarsa olsunlar yardım etmek istediklerinde www.askiburada.com.tr adresimize girerek seçtikleri üye işyerlerine istedikleri kadar desteği online olarak ve direk işyerleri hesaplarına göndermek suretiyle yardımlarını yapabilecekler. Daha sonra bizim kart dağıttığımız öğrenci arkadaşlarımızdan biri geçerken askı burada panosundaki rakamı görüp, veya internet üzerinden online takip edip lokanta sahibine kartını verip cihaza okutturduğunda panodaki rakam 1 azalmışsa, o öğrenciye askıya bırakılan yemeği ücretsiz verecek” dedi.
Haberin Linki: https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/mersinde-alkislanacak-sosyal-sorumluluk-projesi-aski-burada/

.


Mersinhaber.com'da yayınlanan Askı Burada Haberi

Mersin’de Hayata Geçirilen ASKI BURADA, "Sen Neredesin" İsimli Proje Hem Öğrenciyi Hem De Esnafı Düşünüyor
Bir elin verdiğini diğer elin görmediği, şeffaflık politikası üzerine kurulu, güvenilir, sorumluluk sahibi, gönüllülük ve dayanışma esaslı yardımlaşma için “Askı Burada” projesi hayata geçiyor.
Tarih: 25 Haziran 2019 Salı 17:20 Güncelleme: 25 Haziran 2019 Salı 17:30
Mersin’de Hayata Geçirilen ASKI BURADA, "Sen Neredesin" İsimli Proje Hem Öğrenciyi Hem De Esnafı Düşünüyor
Foto Galeri 5h 8dk - Aylar öncesinde hazırlarının yapılarak geçtiğimiz haftalarda pilot olarak Mersin’de saha çalışmaları başlatılan “Askı Burada” projesi ile desteğe ihtiyaç duyan gençlere bir birini tanımayan destekçi gönül dostları katılımcı işletmelerde “Askıya menü ya da ürün” bırakarak katkıda bulunabiliyor.
Esnafa da İhtiyaç Sahibine de Katkı Sunuyor
Pilot uygulama aşamasında Mersin Üniversitesinin de katkısını alan Teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak hayata geçirilen, “Askı Burada” projesi sayesinde işletmelerdeki askı sayıları işletme isimleri ile birlikte web sitesi üzerinden görünecek, bu sayede de marka bilinirliğine fayda sağlayacak. Proje, kısa sürede gerek Sosyal Medya üzerinden gerek ise web sitesi üzerinden çok sayıda kişiye adını duyurdu ve daha birkaç haftalık saha çalışmasına karşın 12 üye iş yerinin desteğini alarak askıdaki menüleri dağıtmaya başladı.
Yerel esnafla gönül bağı kuran, şehirdeki aidiyet duygusunu artırıp, siyasi hiçbir bağı olmayan ASKI BURADA, ilk aşamada yetkin kuruluşlar Üniversite, Okul yönetimleri tarafından tespit edilmiş ihtiyaç sahibi öğrencilerin yiyecek menüleri ve çeşitli ürünlerden ücretsiz faydalanmasına aracılık ediyor.

 

Restoran, market, manav, eczane, berber, kasap, hazır giyim, kırtasiye v.b. birçok işyerinin projeye dâhil olmasıyla yardım ağının genişlediğini ifade eden Askı Burada Proje Yöneticisi Yusuf Durman, “Öğrencilik yıllarında bizlerde benzer zorlukları çekmiştik. Öğrencilerin halinden de bu nedenle en iyi anlayanlardanız. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaşmak olan amacıyla projeyi düşündük. Bir süredir fikir aşamasında yoğun mesai harcadığımız proje için toplumun taksi şoförü, manavı, bakkalı, fırıncısı, işçisi, memuru ve amiri gibi her kesiminden fikirler alıp üzerine kattık. Yerel esnafımızın da aynı zamanda bu döngüden fayda sağlanması için bir oluşuma gerek duyduk, böylece ilk hedefimiz öğrenciler iken bir sonraki hedeflerimize toplumun her kesiminden ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı koyduk. Yaptığımız proje henüz hayat geçmiş durumda, biz Mersin halkına ve Mersinlilerin vicdanına güveniyoruz, biliyor ki dört elle bu projeye sarılacaklar. Eminiz, “Askı Burada” hayırlara vesile olacak” ifadelerini kullandı.

haberin linki: https://www.mersinhaber.com/haber-mersinde-hayata-gecirilen-aski-burada-sen-neredesin-isimli-proje-hem-ogrenciyi-hem-de-esnafi-dusunuyor/385682

.